Witajcie Szanowni Państwo w kolejnym odcinku naszego podcastu „na zakręcie” Dziś przyjrzymy się trzem najważniejszym krokom jaki trzeba zrobić na tej trudnej drodze rozwodowej. To jest cały czas niełatwy temat, ale razem – mam nadzieje- odkryjemy, co jest niezbędne, aby usystematyzować sobie przynajmniej początek. Serdecznie zapraszam

 Rozwód to złożony proces, ale pierwszym krokiem jest złożenie pozwu do sądu – tak przynajmniej można odczytać w większości poradników internetowych. Tymczasem rozwód zaczyna się zupełnie gdzie indziej. Pierwszym krokiem bowiem jest decyzja.

Poza tym – jak wyglądają trzy kroki do przeprowadzenia rozwodu? To są:

Decyzja

Wybór adwokata

Ustalenie szczegółów

I paradoksalnie złożenie pozwu następuje dopiero po tych wszystkich elementach. Dziś zatem omówimy, jak się przygotować, jakie informacje są potrzebne i jakie są możliwe ścieżki do przejścia. Również wspomnimy o możliwości mediacji czy współpracy z prawnikiem, aby pomóc w nawigowaniu przez te pierwsze kroki.

Pamiętajmy – decyzja- to najtrudniejszy element, ponieważ podjęcie decyzji o rozwodzie będzie wiązało się z tym, że podjęliśmy decyzje o rozstaniu. Po resztę informacji zapraszam do odsłuchania podcastu.